Spadek poziomu limfocytów u 20-latki

Witam . Mam pytanie odnośnie ostatniej morfologii .. spadły mi leukocyty w tym limfocyty znajdują się poniżej normy : 1,42 [1,50 - 3.50] a eozynofile są jak to się mówi "na styk" 0.10 [0.10-0.50]; za mało mam również MCV 79.1 [80.0 - 99.0] oraz RDW-SD 35,3 [36,4 - 46,3] . Za dużo mam natomiast erytrocytów 5,31 [3,70 - 5,10]. Dodam również, że niedawno miałam spore problemy z płytkami ale póki co jest w porządku. Czy powinnam się martwić ?

Szkoda, że nie podała Pani pełnego zapisu morfologii! Z cząstkowych danych wynika, że prawdopodobny jest niedobór żelaza. Wskazane byłoby badanie Fe i TIBC; w przypadku obniżenia wartości obu parametrów lekarz nie poda żelaza, tylko najpierw poszerzy diagnostykę, szukając przyczyny stanu zapalnego, który może być odpowiedzialny za podane parametry morfologii.