Spadek pulsu u noworodka

Mój synek urodził się w 42 tyg ciąży poprzez cc, ze względu na smułkowate zielone wody płodowe, uzyskując 10 pkt w skali Apgar. Po kilku godzinach jego puls zaczął spadać, osiągnął wartość 77-100 uderzeń na minutę. Echo serca jak i inne badania w tym usg mózgu są jak najbardziej prawidłowe. Synek je bez problemu, wyróżnia się, jest pogodny. Co może być przyczyną takiego pulsu? Czy to niebezpieczne?

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być bardzo dużo, jest to objaw nieswoisty i wymaga ustalenia przyczyny. Bez przeprowadzenia badania i oceny wyników dotychczasowej diagnostyki trudno jest mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.