Spadek RDW-SD w krwi i nieliczne szczawiany wapnia w moczu

Witam, mam pytanie dotyczące moich badań krwi jak i moczu, krew ogólnie w normie lecz jest widoczny spadek RDW-SD 33,7, mocz posiada nieliczne szczawiany wapnia, a jego ciężar to 1,031 czy jest powód do niepokoju ??

Aleksander Ropielewski

W zależności od objawów. nie są to jednak wyniki niepokojące. Warto natomiast rozważyć wykonanie USG jamy brzusznej i ograniczyć spożywanie produktów słonych i mięsnych, ponieważ duża zawartość szczawianó możę oznaczać zwięksozne ryzyko występowania lub występowanie kamicy dróg moczowych.