Spadek wagi ciała, zaburzenia snu, silne poty i nerwica a choroba tarczycy

WITAM PROSZE O PORADĘ, OD 4 LAT MĘCZE SIĘ Z NERWICĄ? DRŻENIE RĄK OSŁABIENIE, ZABURZENIA WZROKU MYŚLI NATRĘTNE. O CZASU DO CZASU SPRAWDZAM WYNIKI TARCZYCY ROK TEMY TSH 4,0 W lutym 3,90 obecnie 2,90 ale wynik anty tpo 114 podwyższony , ostatnie leczę się na refluks, spadła mi waga o 5kg w ciągu około miesiąca, zaburzenia snu budzę się około 4 lub 5 , mam silne poty i nie mogę ponownie usnąć, czy te dolegliowści mogą świadczyć o chorobie tarczycy czy coś innego

Witam Pana,

Opisane objawy mogą świadczyć o depresji z objawami somatycznymi i lękowymi. Poczucie osłabienia, drżenie rąk, wczesne budzenie z lękiem i nadmierną potliwością, utrata masy ciała- wszystkie to objawy mogą odpowiadać zespołowi lękowo-depresyjnemu. Jesli przyczyna nadmiernego chudnięcia zostałą wykluczona przez internistę, warto zwrócić się po pomoc do psychiatry po diagnozę stanu psychicznego i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza