Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej u 31-latka

Proszę o interpretacje rezonansu odcinka leźwiowego: - spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej; - zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5, L5-S1, wyrażone zmniejszeniem ich uwodnienia; - szerokopodstawne tylne wypukliny krążków m-k L3-L4, L4-L5, L5-S1 modelują worek oponowy, ale bez kompresji na korzenie nerwowe w pozycji badania, - trzony kręgowe z pojedynczymi guzkami Schmorla, o prawidłowym sygnale, - stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Opisywane nieprawidłowości mogą powodować dolegliwości bólowe. Sugerowałabym skonsultować wynik z neurochirurgiem.