Spłycenie lordozy i dyskretne osteofity krawędziowe trzonów L4 i L5

Spłycenie lordozy, dyskretne osteofity krawędziowe trzonów L4, L5 wysokość trzonów i tarcz m-k w granicach normy, dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k na poziomie L5-S1. Proszę powiedzieć co to znaczy? Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Oznacza to typowe zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa powstające wraz z wiekiem. W przypadku braku dolegliwości nie ma powodu do niepokoju.