Spłycenie lordozy i zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych
RTG L-S Na wykonanych zdjęciach widoczne jest spłycenie lordozy w odcinku VL1-VL4oraz cechy niestabilności tylnej do 2,5mm poziomu VL5/S1 zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych V4/VL5/S1niepełna lumbalizacja VS1 Bóle w plecach,drętwienie uda,ból nóg Do ortopedy mam na VI

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Tzn tak, proponuję spróbować dostać się do lekarza ortopedy wcześniej lub jeżeli to możliwe to umówić się na wizytę do lekarza rehabilitacji medycznej, choć do tego specjalisty tak naprawdę powinno udać się po rozpoznaniu potwierdzonym przez ortopedę. Konieczne jest także wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego aby móc określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że badanie lekarskie umożliwi zdecydować o zastosowaniu odpowiedniego leczenia lub o konieczności wykonania dodatkowych badań. Warto byłoby aby udać się z powyższym wynikiem do lekarza rodzinnego.