Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spłycenie lordozy i zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych

RTG L-S Na wykonanych zdjęciach widoczne jest spłycenie lordozy w odcinku VL1-VL4oraz cechy niestabilności tylnej do 2,5mm poziomu VL5/S1 zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych V4/VL5/S1niepełna lumbalizacja VS1 Bóle w plecach,drętwienie uda,ból nóg Do ortopedy mam na VI
KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Tzn tak, proponuję spróbować dostać się do lekarza ortopedy wcześniej lub jeżeli to możliwe to umówić się na wizytę do lekarza rehabilitacji medycznej, choć do tego specjalisty tak naprawdę powinno udać się po rozpoznaniu potwierdzonym przez ortopedę. Konieczne jest także wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego aby móc określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że badanie lekarskie umożliwi zdecydować o zastosowaniu odpowiedniego leczenia lub o konieczności wykonania dodatkowych badań. Warto byłoby aby udać się z powyższym wynikiem do lekarza rodzinnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy