Spłycenie lordozy lędźwiowej w TK kręgosłupa
Mam 45 lat. Oto opis badania TK: spłycenie fizj.lordozy lędźw.oraz niewielkie prawowypukłe skrzywienie lędźwiowego odc.kręgosłupa. Ostre ustawienie kości krzyżowej. Na poziome L4/5 widoczne zmiany zwyrodnieniowe w postaci szczeliny międzykręgowej, wzmożenia sklerotyzacji i nierówności blaszek oraz osteofity trzonów.na poziomach L3/4,4/5,5/S1szerokopasmowe dotylne i lewoboczne uwypuklenia krążków międzykręgowych modelujące worek oponowy,L3/4,4/5 widoczne objawy próżniowe w krążkach. Co robić!?:(

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe, które mogą powodować ból. Należy udać się do lekarza ortopedy w celu otrzymania skierowania na rehabilitację oraz unikać schylania przy prostych nogach i podnoszenia ciężkich przedmiotów.
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Skontaktować się z neurochirurgiem. Leczenie zależne od objawów klinicznych; operacyjne lub zachowawcze - fizjoterapia.