Spłycenie lordozy lędźwiowej w TK kręgosłupa

Mam 45 lat. Oto opis badania TK: spłycenie fizj.lordozy lędźw.oraz niewielkie prawowypukłe skrzywienie lędźwiowego odc.kręgosłupa. Ostre ustawienie kości krzyżowej. Na poziome L4/5 widoczne zmiany zwyrodnieniowe w postaci szczeliny międzykręgowej, wzmożenia sklerotyzacji i nierówności blaszek oraz osteofity trzonów.na poziomach L3/4,4/5,5/S1szerokopasmowe dotylne i lewoboczne uwypuklenia krążków międzykręgowych modelujące worek oponowy,L3/4,4/5 widoczne objawy próżniowe w krążkach. Co robić!?:(

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ortopedy. Badanie lekarskie łącznie z interpretacją powyższego badania pozwoli na ustalenie najbardziej odpowiedniego postępowania, czy to diagnostycznego czy też terapeutycznego.

Magdalena StusiĹska

Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe, które mogą powodować ból. Należy udać się do lekarza ortopedy w celu otrzymania skierowania na rehabilitację oraz unikać schylania przy prostych nogach i podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Aleksander Ropielewski

Skontaktować się z neurochirurgiem. Leczenie zależne od objawów klinicznych; operacyjne lub zachowawcze - fizjoterapia.