Wynik TK kręgosłupa piersiowego
Otrzymałem wynik TK kręgosłupa piersiowego-efekt próżniowy krążków między kręgowych na szczycie kifozy świadczący o ich zaawansowanym procesie zwyrodnieniowym,zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego-obniżenie wysokości przestrzeni między kręgowych.Proszę o interpretacje tego opisu a w szczególności co to jest i znaczy "EFEKT PRÓŻNIOWY'. Fred

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Efekt próżniowy wskazuje na obniżenie wysokości krążków międzykręgowych. Opis badania wskazuje na występowanie zmian zwyrodnieniowych. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.