Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych w RTG

kilka miesięcy ból w odcinku lędźwiowym,zastrzyki nie pomogły,rtg spłycenie lordozy,cechy niestabilności tylnej do 2,5mm poziomu VL5/S1,zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowychV4/VL5/S1niepełna lumbalizacjaVS1 TK cech dyskopatii,zmian kostnych destrukcyjnych nie stwierdza się ,wymiary kanału kręgowego w normie,osteofity na krawędziach trzonów kręgów,otwory m/kręgowe nieprzewężone.Ostry ból zlikwidowano kroplówką.Dalej boli tyle że mniej.

Witam,
polecam konsultację z neurochirurgiem i rozpoczecie systematycznej rehabilitacji szczególnie ćwiczenia dobrane do Pani jednostki chorobowej będą miały znaczenie. Prawdopodobnie ból jest spowodowany niestabilnością . Do tego odpowiedni tryb życia i unikanie pozycji przeciążających kręgosłup np. odkurzanie , długotrwałe siedzenie,dżwiganie itp.