Co znaczą zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych?

Dzień dobry, chciałabym uzyskać informacje odnośnie dalszego leczenia. Chodzi o kręgosłup. Póki co korzystam z terapii manualnej, ćwiczeń oraz masażu. Mój wynik rezonansu: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Dyskretna lewoskolioza. Osteofity na przedniej krawędzi trzonów kręgowych uraz ubytki w płytkach granicznych trzonów kręgowych. Dehydratacja krążka międzykręgowego w segmencie L4/L5 i L5/S1 Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Segment L4/L5 tylna szerokopodstawna aktywna protruzja krążka międzykręgowe na ok 3mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu z cechami dwubocznej względnej stenozy otworów międzykręgowych dla nerwów rdzeniowych. Segment L4/L5 tylna szerokopodstawna aktywna protruzja krążka międzykręgowe na ok 4mm z z przyleganiem uwypuklonego krążka międzykręgowego do przedniej powierzchni worka opony twardej. Jak to rozumieć i co można z tym dalej zrobić? Wiek 27 lat. Żadnego urazu. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga , po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć