Spłycenie lordozy lędźwiowej, krąg przejściowy TH13, nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów najpewniej jako wyraz zaburzeń kostnych

Witam! Potrzebuję pomocy przy interpretacji wyników badań tomografii kręgosłupa. Spłycenie lordozy lędźwiowej, krąg przejściowy TH13, nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów najpewniej jako wyraz zaburzeń kostnych, centralna protruzja tarczy międzykręgowej L4-L5 z zaznaczonym uciskiem struktur wewnątrzkanałowych, tylne uwypuklenie tarczy międzykręgowej L5-S1 z impresją struktur wewnątrzkanałowych. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Wśród potencjalnych metod leczenia takich zmian znajduje się rehabilitacja oraz leczenie operacyjne. Szczegółowy plan postępowania powinien jednak wskazać specjalista, który zinterpretuje wynik w oparciu o dane kliniczne.