Spłycenie lordozy szyjnej i lędźwiowej oraz rotacja kręgosłupa

W opisie RTG otrzymałam inforamcje , które nic mi nie mówią. Spłycenie lordozy szyjnej i lędźwiowej oraz rotacja kręgosłupa lędźwiowego w prawo. Zaostrzenie tylnych i przednich krawędzi trzonów dolnych kręgów szyjnych, oraz przednich krawędzi trzonów niektórych kregów lędzwiowych, początkowe zmiany zwyrodnieniowe. Drobne torbielowate przejaśnienia w tylen czesci łuku kregu C4. przestrzen miedzykregowa L4 /L5 nieznacznie węższa. Mam 45 lat i pracuje fizycznie

Badanie rtg jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda.