Co oznacza wynik RTG kręgosłupa szyjnego i zniesienie fizjologicznej lordozy?
Witam Rtg kregoslupa szyjnego- zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej wysokość tarcz miedzykregowych i trzonów kręgów w odcinku szyjnym kregisluoa jest zachowana Rtg kregoslupa L/S zniesienie fizjoligicznej lordozy lędzwiowej. Wysokosc tarcz międzykregowych i trzonów kręgów w odcinku lędzwiowo- krzyżowym kregosłupa jest zachowana. Zaostrzenie przednich krawędzi trzonow

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Kręgosłup w warunkach fizjologicznych jest powyginany. Wygięcia do przodu, czyli lordoza występują w odcinkach szyjnym i lędźwiowym. U Pani wystąpiło zniesienie lordozy, czyli kręgosłup nienaturalnie się "wyprostował". Może to powodować m. in. bóle i mrowienia kończyn. Sugeruję skonsultować wynik z ortopedą. Pozdrawiam!