Spłycona lordoza z minimalną okrężną wypukliną
Witam, proszę o konsultację. W MR kręg. L-S okazało się iż mam spłyconą lordozę oraz minimalną okreżną wypuklinę na poz. L4-L5 modelującą więzadło podłużne tylne. Poza tym odcinek L niezmieniony.rdzeń kregowy bez zmian, syganła niezmieniony. Trzony kręgów prawidłowej wysokości. Co to oznacza?? Mam okropne bóle u ciągłe parcia na pęcherz. Czy to prawda ze ta wypuklina sie nie nastawi ani nie wysunie przez ot ze jest okrężna? Czy to spłycenie lordozy moze powodowac parcia na pęcherz czy wypuklina?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.