Okrężna wypuklina krążka międzykręgowego modelująca więzadło podłużne tylne kręgosłupa
Bardzo proszę o poradę w zakresie wyniku RM kręgosłupa lędźwiowego: Opis:"Na wysokości L-4L-5 obecna jest okrężna wypuklina krążka miedzykręgowego modelująca więzadło podłużne tylne kręgosłupa i zwężająca szerokość otworów międzykręgowych kręgosłupa. Okrężne uwypuklenia krążków L-2L-3 i L-3L-4 modelujące zarys więzadła podłużnego tylnego kręgosłupa. Dehydratacja krążków międzykręgowych L-2L-3, L-3L-4, L-4L-5. Zmiany wytwórcze tkanki kostnej krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych. Maria, 58 lat.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopati. Konieczna jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.