Spocone dłonie a problemy z tarczycą

Witam, mam pytanie; od pewnego czasu mam dziwne uderzenia gorąca, pocą mi się dłonie i stopy, co wcześniej się nie działo (przy tym są lodowate). Wspomnę, że mam problemy z tarczycą - czy to może być z tym związane? Co powinnam z tym zrobić i jaka może być tego przyczyna? Mam 32 lata.
32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Objawy, które Pani przedstawia, mogą wskazywać na nadczynność tarczycy. W związku z powyższym proponuję niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania, wykonania oznaczeń TSH i hormonów tarczycy (fT3 i fT4) oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.