Zimne dłonie i stopy oraz siny odcień skóry

Dzień dobry, moim problemem są zimne, wręcz lodowate dłonie i stopy. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Dzieje się to nie tylko zimą, ale także latem, gdy jest bardzo gorąco. Skóra ma przy tym kolor sinawy, marmurkowy. Kardiolog zlecił doppler kończyn, który nic nie wykazał, krążenie w normie. Nie wiem do jakiego lekarza się jeszcze udać albo jakie zrobić badanie? Z góry dziękuję za pomoc, Dalia

Dzień dobry,

Proszę przy okazji sprawdzić hormony tarczycy, Taki objaw może być jednym z objawów niedoczynności tarczycy, choć oczywiście nie tylko, ale warto wykluczyć chorobę tarczycy, jako przyczynę Pani dolegliwości. Przesiewowo wystarczy samo oznaczenie stężenia TSH we krwi. Jeśli byłoby nieprawidłowe, wówczas warto pod kontrolą endokrynologa poszerzyć diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz