Spontaniczna martwica kłykcia kości piszczelowej

Witam. Na rezonansie magnetycznym wyszła mi w kolanie spontaniczna martwica kłykcia kości piszczelowej i uszkodzenie zwyrodnieniowe łąkotki przyśrodkowej. Proszę mi powiedzieć co to jest ta martwica, czy artroskopia może ją wyleczyć i czy to jest coś groznego. Bardzo się boję... Dodam tylko ,że 2.5 temu miała artroskopie drugiego kolana

Martwica to nieżywe komórki. Artroskopia tego nie wyleczy ale może usunąć objawy bólowe przez usunięcie fragmentów przeszkadzających w ruchach stawu