Sposób badania piersi przez lekarza

Witam, mam pytanie czy lekarz moze badac pacjentce piersi bez zalozonych rekawiczek?

Oczywiście, że może. Jeżeli na skórze chorej nie ma żadnych otwartych ran nie ma przeciwwskazań do takiego zachowania. Czy lekarz powinien witać się z pacjentem już też w rękawiczce? Dotyka również jedynie skóry jak przy badaniu piersi.