Sposób kołysania 9-miesięcznego dziecka

Witam. Kilka razy widziałam jak moja teściowa kołysze synka (obecnie 9 m, ale zdarzyło się to też gdy był noworodkiem). Wprawdzie jego główka jest wtulona w jej ramię (tak jak na obrazku: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRpbuLOKCX1i6je2ClmHRBhfekJhIZ5e80dm1ZF0JpkxseSotejw), ale kołysanie (góra-dół na boki) jest gwałtowne i szybkie. Czy taka aktywność może mu wyrządzić krzywdę?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Witam,
Zbyt gwałtowne kołysanie może niekorzystnie wpłynąć na dziecko, powodować jego niepokój, dyskomfort, a w skrajnych przypadkach prowadzić do zespołu dziecka potrząsanego- powodując zaburzenia neurologiczne. Może warto przekonać teściową, że nie jest to najlepsza forma uspokajania dziecka, tym bardziej, że sama ma Pani obawy co do tego typu zachowania.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Kołysanie się dziecka

Witam, mam pytanie odnośnie kołysania sie dziecka. Moja 13-miesięczna córeczka zaczęła się kołysać w przód i tył jak siedzi np. na kocyku. Wcześniej tego nie zaobserwowałam u niej. Czy mam powód do niepokoju? Zaczełam jej podawać herbatkę w saszetkach z melisą. Dodam, że rozcięczam z wodą na 100ml 5 łyżeczek. Czy to może też ma wpływ na jej zachowanie? Proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się martwię. A obecnie jestem w Anglii, a tu lekarze mówią, że zawsze wszystko jest ok.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Bardzo mało wspomina Pani o sposobie spędzania czasu przez dziecko, zabaw, w które razem się bawicie, czy dziecko zostaje pod opieką niani, gdy Pani pracuje itp. Bardzo dużo czynników może wpływać na zmianę zachowania dziecka, bo domyślam się, że to właśnie zmiana Panią zaniepokoiła. Jeśli lekarze wykluczyli podstawy medyczne zachowania się córeczki, to warto pomyśleć o spotakniu z psychologiem. Poza tym proszę zastanowić się nad tym, jak spędza Pani z córeczką czas, czy ma zapewnione pewne rytuały, wspólną zabawę itp.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Morfologia u 9-miesięcznego dziecka

moj synek ma 9 m-cy. mial robiona morfologie i zle wyszly badania .neutrocyty 18% ,limfocyty 70%.pani pediatra chematolog stwirdzila u niego niewielka limfocytoze ale powiedziala zeby sie nie martwic bo do roku czasu wyniki maga wychodzic zle a dziecko moze byc zdrowe.ale bania mial powtarzane 3 razy i za kazdym razem obraz byl podobny.czy naprwde narazie mam sie nie martwic i poczekac jak skonczy roczek czy moze powinnam juz teraz porobic jakies dodatkowe badania i upewnic sie na 100%
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Zdecydowanie proszę zaufać dr hematolog. Nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju, limfocytoza jest naprawdę niewielka. Proszę pamiętać, że rozmaz dzieci między 7 dniem a 7 rokiem życia charakteryzuje się przewagą limfocytów nad neutrofilami. Normy podane na wynikach bardzo często dotyczą natomiast dorosłych, u których jest odwrotnie, tj. występuje przewaga neutrofili nad limfocytami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty