Sposób na rehabilitację powieki po urazie twarzoczaszki

Syn doznał urazu twarzoczaszki i miał składane kości nosa oraz kości pod okiem po lewej stronie wraz z przeszczepem odłamka do kości oczodołu. Nacięcie miał pod lewym okiem oraz nad zębami. W miejscu zatoki na policzku jest spuchnięte natomiast dolna powieka lewego oka przy uśmiechu nie zwęża się jak powinna.Początkowo odstawała od oka teraz jest lepiej Moje pytanie brzmi czy do pełnej sprawności tej powieki wystarczy masowanie palcem czy wskazane by były jakieś zabiegi- jeśli tak to jakie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Powiekę musi ocenić specjalista. Zaburzenie ruchomości powieki może być spowodowane uszkodzeniem nerwów i leczenie może wymagać w tej sytuacji specjalistycznych zabiegów.

masowanie jest bardzo dobre. nie ma jakiś innych zabiegów. blizny można smarować maściami ale tak by się nie dostały do oka/ Contratubex,Cepan/,lub natłuszczać masłem shea.