Sposoby leczenia hemoroidów zewnętrznych

Dzień dobry pisze z prośbą o poradę. Od kilku lat ma problem z hemoroidami zewnętrznymi, czasem krwawią i bolą. Nigdy nie brałem żadnych leków i teraz zamierzam. Nie wiem natomiast co byłoby najlepsze:tabletki, maści, czopki? Proszę o odpowiedź. Nie mam raczej możliwości pójścia do lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Leczenie może być zachowawcze lub zabiegowe. Aby określić odpowiednie postępowanie konieczne jest badanie lekarskie. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.