Jakie środki będą najlepsze na hemoroidy?

Witam, od dłuższego czasu ( od kilku lat) męczą mnie hemoroidy zewnętrzne. Przez większość czasu nie są bolesne, co jakiś miesiąc- dwa zaczynają krwawić i są nie do zniesienia bólowo. Dodatkowo dodam, że najbliższy lekarz proktolog jest oddalony o ponad 100km od mojej miejscowości. Jakie środki będą najlepsze na hemoroidy? Maści czy czopki?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć j zalecic najbardziej odpowiednie leczenie