Sposoby leczenia zespołu bólowego miednicy mniejszej

Witam. Jak leczy sie zespol bolowy miednicy mniejszej. ? Czy to ma jakis wplyw,ze moge miec problem z zajsciem w ciaze. ?

Lek. Tomasz Budlewski

Leczenie zależy od etiologii zespołu. Proszę udać się do ginekologa.

Diagnostyką wspomnianej jednostki chorobowej kieruje ginekolog. Wspomnę tylko o rzadkiej i często nie rozpoznawanej chorobie, jaką jest zespół przekrwienia miednicy mniejszej, który daje dolegliwości w postaci bólu, często nasilającego się przed miesiączką, uczuciem "pełności" w obrębie podbrzusza. Można pomyśleć o tej jednostce chorobowej po wykluczeniu zdecydowanie częstszych przyczyn Pani dolegliwości. Proszę zwrócić się do swojego ginekologa, aby wykonał badanie USG dopochwowe z opcją Doppler.