Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby radzenia sobie z trichitillomanią

czy jest tutaj może ktoś , kto miał doczynienia lub wyleczył się z trichitillomanii? proszę o pomoc
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam serdecznie,

wyleczenie z trichitillomani jest to jak najbardziej możliwe, choć zdaje sobie sprawę z tego, ze problem jest dokuczliwy i uciążliwy to jednak wyjście z niego jest jak najbardziej możliwe.
Warto poszukać pomocy psychoterapeutycznej, na problem trichitolomanii skuteczne mogłyby być podejścia poznawczo-behawioralne, co prawda niewiele o Pani wiem (a terapię zawsze dobiera się do osoby a nie do diagnozy, także pełna diagnoza przez internet nie jest możliwa) więc także niewykluczone, że inne podejście dla Pani byłoby równie skuteczne. W każdym razie warto szukać pomocy terapeutycznej, proszę pomyśleć o wizycie w stosownej do Pani miejsca zamieszkania Poradni Zdrowia Psychicznego, tam na miejscu i na żywo porozmawia Pani ze specjalistami i zaplanują Państwo, najodpowiedniejszą dla Pani metodę terapii. Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości, może się Pani kontaktować ze mną bezpośrednio na maila: swisniewska72@gmail.com. Pozdrawiam.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy