Spóźniająca się miesiączka a lek Furaginum

Spóźniająca się miesiączka, a lek Furaginum? Okres powinnam dostać 28.04, dziś jest 4.05, a okresu nadal nie ma. 26.04 trafiłam na SOR z infekcją pęcherza oddawałam mocz z krwią, przepisano mi lek Furaginum. 8.04 współżyłam z chłopakiem, pękła nam gumka, ale dopiero gdy on wyszedł. Robiliśmy test i wyszedł negatywny. Wcześniej miesiączkowałam regularnie. Teraz mam mętlik w głowie, nie wiem czy miesiączka spóźnia mi się przez le, czy po prostu jestem w ciąży, a wynik testu wyszedł przekłamany.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Spóźniająca się miesiączka...

Witam!
Mam 22lata i pewien problem.
Otóż ostatnią miesiączkę miałam około18 grudnia 2009r., następną powinnam dostać 14 stycznia dziś jest już 22 a tu nic. Regularnie współżyję z chłopakiem, stosujemy metodę przerywaną. Od niedzieli boli mnie podbrzusze, jajniki, macica. Dodam, że mam wypryski na buzi. Wczoraj robiłam test ciążowy wyszedł negatywny.

Czy mogę być w ciąży? I co dalej? Wizyta u ginekologa czy kolejny test?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania

Witam.
Radzę powtórzyć test, z moczu porannego. Czasem w tak wczesnym okresie daje on wynik fałszywie ujemny (jedna kreska pomimo obecności ciąży).
Polecam artykuł o testach ciążowych: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja.
Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o dużej skuteczności (wskaźnika Pearla: 4). Bardziej jednak prawdopodobne, że Pani objawy zapowiadają jedynie opóźnioną miesiączkę (pojedyncze nieregularności w cyklu miesiączkowym są normą nawet u zdrowej kobiety).
Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Spóźniająca się miesiączka a antykoncepcja

Witam, mam 17 lat. Z moim chłopakiem współżyję od pół roku. Od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne A***. W pewnym momencie drugiego opakowanie zapomniałam zażyć tabletkę z drugiego tygodnia. Wzięłam ją dopiero po upływie 12 godzin. W tym czasie piłam alkohol i kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. Resztę tabletek przyjmowałam właściwie.

Niedawno powinien wystąpić okres, gdyż nadszedł czas siedmiodniowej przerwy. Zamiast krwawienia miesiączkowego mam gęste białe upławy z pochwy oraz często odczuwam ból obu jajników. Co to może być ? Czy muszę dla pewności zrobić test ciążowy ? Dodam, że niedawno byłam leczona na zapalenie przydatków oraz lewego jajnika.

A podczas pierwszego opakowania wystąpiło krwawienie podczas brania tabletek, potem okres dostałam normalnie. Pozdrawiam.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki z drugiego tygodnia należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę a kolejne o stałej porze. Nie zaleca się stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Pani tak właśnie postąpiła dlatego działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
Należy jednak pamiętać, że tabletki nie chronią w 100% przed ciążą.

Dlatego w przypadku braku krwawienia zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego powinna Pani wykonać test ciążowy.
Z drugiej strony jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych jest bark krwawienia. W Pani przypadku być może ponownie doszło do stanu zapalnego dróg rodnych co również może mieć wpływ na krwawienie.

W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego oraz braku krwawienia w kolejnym cyklu konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty