Spóźniający się okres po odstawieniu tabletek

Witam! Niedawno odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres z odstawienia miałam normalnie, bez żadnych kłopotów, natomiast drugi, ten teoretycznie "normalny", spóźnia mi się już tydzień. Nie pierwszy raz odstawiam tabletki i zawsze było wszystko OK. Zastanawiam się, czy nie jest to wina tego, że na wakacjach wzięłam 2 opakowania po sobie. Jednak chciałabym, żeby ktoś mi pomógł z tym. Oczywiście planuje odwiedzić ginekologa, ale nie wiem ile okres maksymalnie może się spóźnić i kiedy właściwie powinnam pójść do lekarza. Robiłam po tygodniu od spóźnienia test ciążowy i wyszedł negatywnie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Katarzyna

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Ten "normalny" okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ma prawo się trochę spóźniać - około 8-10 dni, czasem więcej. Myślę, że nie ma Pani powodów do obaw. Zanim wybierze się Pani do lekarza ,może Pani zrobić kolejny test ciążowy (np. za tydzień).

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty