Spóźniający się okres po odstawieniu tabletek

Witam! Niedawno odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres z odstawienia miałam normalnie, bez żadnych kłopotów, natomiast drugi, ten teoretycznie "normalny", spóźnia mi się już tydzień. Nie pierwszy raz odstawiam tabletki i zawsze było wszystko OK. Zastanawiam się, czy nie jest to wina tego, że na wakacjach wzięłam 2 opakowania po sobie. Jednak chciałabym, żeby ktoś mi pomógł z tym. Oczywiście planuje odwiedzić ginekologa, ale nie wiem ile okres maksymalnie może się spóźnić i kiedy właściwie powinnam pójść do lekarza. Robiłam po tygodniu od spóźnienia test ciążowy i wyszedł negatywnie. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Katarzyna

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ten "normalny" okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych ma prawo się trochę spóźniać - około 8-10 dni, czasem więcej. Myślę, że nie ma Pani powodów do obaw. Zanim wybierze się Pani do lekarza ,może Pani zrobić kolejny test ciążowy (np. za tydzień).

Pozdrawiam!