Spóźniający się okres po przyjmowaniu tabletek Azalia

Witam. Zacznę od początku. Cztery i pół miesiąca temu urodziłam syna .Od razu po połogu mój ginekolog przepisał mi AZALIĘ ponieważ karmiłam syna piersią. Od tygodnia przeszliśmy na butelkę a mi zostały jeszcze 3 opakowania tych tabletek i teraz nie wiem czy powinnam iść do lekarza po inne tabletki czy mogę zażywać te do końca.Jeszcze jedno mnie nurtuje czy po tych tabletkach to normalne że spóźnia się okres nawet 3 tygodnie czy może mają one słabe działanie.Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma przeciwwskazań do kontynuowania stosowania preparatu Azalia po zaprzestaniu karmienia piersią. W przypadku braku krwawienia w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższej przerwie to konieczna będzie wizyta u lekarza.