Wywołanie okresu - czy są na to jakieś leki?

Witam. Czy w aptece dostanę bez recepty leki na wywołanie okresu? I jeśli tak to chciałabym zapytać jakie leki będą najlepsze i jaka jest cena środków na wywołanie okresu? Okres spóźnia mi się tydzień i myślę że to dlatego bo ćwiczę przez dwa tygodni i jem mniej. Ciąża odpada bo nie współżyłam, więc to wykluczam. Czy sa jakieś leki na wywołanie okresu, które mogłabym zastosować? A może jakieś domowe sposoby na wywołanie okresu? Słyszałam kiedyś, że dobrym sposobem na wywołanie okresu może być wypicie lampki czerwonego wina, ale nie wiem czy to prawda. Unikam raczej alkoholu, aczkolwiek w tym przypadku mogłabym zrobić wyjątek :) I chciałabym jeszcze zapytać czy intensywne ćwiczenia i zmiana diety w ostatnim okresie mogły wpłynąć na znaczne opóźnienie miesiączki? Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opóźnienie miesiączki może być spowodowane niewłaściwą dietą oraz nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny braku krwawienia proszę udać się do specjalisty ginekologa. Lekarz po zbadaniu oraz z,leceniu badań dodatkowych wdroży odpowiednie leczenie. Próby samodzielnego leczenia mogą okazać się nieskuteczne.