Skutki wywołania okresu

mam 21 lat i ostatnio próbowałam wywołać okres, żeby nie mieć go na wyjazd za granicą.. dostałam go, ale był bardzo bolesny o obfity.. w Tym miesiącu czekam na okres a on spóźnia mi się już 9 dni.. Czy wcześniejsze wywołanie okresu mogło na to wpłynąć? Nie wiem w sumie co o tym myśleć

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie napisała Pani w jaki sposób doszło do próby wywołania krwawienia. Istnieje prawdopodobieństwo zaburzeń miesiączkowania na skutek próby wywołania okresu. Proszę udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.