Przepisanie luteiny na wywołanie okresu

Witam, lekarz przypisał mi luteinę na wywołanie okresu. Wiem, że mam ją przyjmować przez 10 dni a potem 7 dni czekać na okres. Domyślam się, że okres będzie w tym miesiącu ale co dalej? Jak następnym razem nie dostanę okresu w odpowiednim czasie to znów zacząć brać luteinę? Ile czekać na ,,swój naturalny okres'' ? Kiedy przyjąć kolejną dawkę, zaraz po niewystąpieniu miesiączki czy w jakiejś konkretnej fazie cyklu? z góry dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli obecnie wystąpi krwawienie po zastosowanej luteinie i następnie okres nie wystąpi proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.