Negatywne skutki złego zażywania tabletek

Mam pewien problem, otóż postanowiłam brać tabletki antykoncepcyjne. Czekałam na pierwszy dzień miesiączki i wzięłam pierwszą tabletkę. Jednak obliczyłam sobie, że przerwa w braniu przypada na czas ważnego wyjazdu, co wiązałoby się z wystąpieniem krwawienia. Czego oczywiście nie chciałam. Z obawy przez tym, postanowiłam, że nie będę kontynuowała brania. Nie wiem właśnie czy dobrze zrobiłam. Czy mogą być tego jakieś negatywne skutki? Okres normalnie trwa u mnie 6 dni, natomiast czuję jakby się teraz wydłużył. Dzisiaj już nie powinnam krwawić, a mimo to pojawiło się jeszcze plamienie. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Leki hormonalne nie są obojętne dla organizmu. Każde ich zażycie wiąże się z zaburzeniem własnego wydzielania tych substancji. Powodem Pani plamienia jest prawdopodobnie wzięta pojedyncza tabletka. Nie powinno mieć to żadnych poważnych skutków ubocznych.
Na przyszłość - wyjazd nie jest problemem jeśli bierze Pani tabletki. Zwykle krwawienia z odstawienia są mniej bolesne i mniej obfite niż fizjologiczne miesiączki.

Pozdrawiam