Jakie mogą być skutki odstawienia tabletek?

Stosowałam tabletki anty przez około 5 6 lat. Postanowiłam je odstawić jak rozstałam się z moim partnerem. I tu się zaczęły schody. Mam plamienia zamiast okresu, czasem wkładka nie wystarcza i stosuje podpaski. Poza tym nie mam żadnych innych skutków. Nie narzekam, tylko martwi mnie ten brak normalnego okresu a ja nie biorę tabletek od 4 miesięcy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Nie ma jednej, występującej u wszystkich kobiet reakcji na odstawienie antykoncepcji. U niektórych kobiet przebiega to zupełnie bezobjawowo, inne skarżą się na burzę hormonalną, powodującą takie objawy jak bóle głowy, nudności czy obniżenie nastroju. Ponadto często pojawiają się zaburzenia miesiączkowania. Dotyczy to zarówno długości cyklu, jak i długości czy charakteru krwawienia. Taki stan jest dopuszczalny przez pierwsze 6 miesięcy. Jeżeli po tym czasie nic się nie zmieni, należy skontaktować się z ginekologiem.