Zapytaj lekarza

7 1 6 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są skutki uboczne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od 20 lat korzystałam z tabletek antykoncepcyjnych z małymi przerwami. Aktualnie skończyłam miesiączkę i chcę zrezygnować całkowicie z tabletek. Chciałabym zapytać czy są jakieś skutki uboczne związane z odstawieniem tabletek. Czy mogę się gorzej czuć? Pragnę nadmienić, iż pół roku temu byłam u ginekologa i było wszystko w porządku. Bardzo proszę o informację zwrotną. Pozdrawiam, Jola

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Na pytanie, które Pani zadaje należało sobie odpowiedzieć przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu brania antykoncepcji. W obecnej sytuacji nie ma Pani wyjścia, kiedyś trzeba przecież odstawić tabletki, chcąc chociażby zajść w ciążę

Nie ma jednej, sprawdzającej się u wszystkich kobiet reakcji na odstawienie antykoncepcji. U niektórych kobiet przebiega to zupełnie bezobjawowo, inne skarżą się na burzę hormonalną, powodującą takie objawy jak bóle głowy, nudności czy obniżenie nastroju. Oddzielną kwestią pozostaje uregulowanie naturalnego cyklu hormonalnego, które może zająć Pani organizmowi nawet pół roku, choć często następuje prawie natychmiast.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy