Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych przy nerwicy

Dobry wieczór, chciałam zapytać, czy są jakieś skutki po odstawieniu tabletek hormonalnych? Brałam tabletki przez 4 lata, nie biorę już ponad 5 miesięcy. Wykryto u mnie nerwicę, ale po przestaniu brania tabletek moje ataki nerwicy nasilają się przed miesiączka. Czy to ma jakiś wpływ na hormony? Po miesiączce ataki są mniejsze. Zastanawiałam się czy jest możliwość zbadania hormonów? Może od tabletek, które brałam tak długo, mój organizm teraz waruje?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opisane przez Panią ataki mogą wynikać z tzw. zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Mało prawdopodobne, aby zespół był wywołany przez stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, ale skoro mogą one łagodzić objawy zespołu (często są stosowane w leczeniu), to ich odstawienie mogło spowodować nasilenie obrazu chorobowego w Pani przypadku. Proponuję konsultację z Pani ginekologiem.