Tabletki antykoncepcyjne: odstawienie i brak miesiączki

Mam 46 lat. Przez cztery lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Głównie dlatego, że przestałam miesiączkować. Teraz musiałam odstawić tabletki z powodu niezbyt dobrych wyników wątrobowych. Czy jest możliwe, że organizm wróci do normalego funkcjonowania i dostanę miesiączkę? Ostatnie krwawienie miałam z odstawienia 29.12.2010 i do dnia dziejszego cisza, czyli już 55 dni. W tym czasie wystąpiły plamienia, bardzo skąpe /w zasadzie śladowe/.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Najparwdopodobniej organizm nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości hormonów płciowych żeńskich. Dlatego dostarczała je Pani w postaci tabletek. Po ich odstawieniu istnieje możliwość, że ich poziom będzie zbyt niski i miesiączka nie wystąpi.
Pozdrawiam