W jaki sposób odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Zaczęłam właśnie zażywać drugie opakowanie tabletek sylvie 20. Zażyłam już 7 tabletkę, ale skutki uboczne w postaci okropnej depresji i bólów głowy stają się zbyt uciążliwe. Czy jeżeli zaprzestane stosowanie tych tabletek teraz (przed zakończeniem opakowania) i odstawie całkowicie antykoncepcje hormonalną, może dodatkowo zaszkodzić ? Czy lepiej odstawić po zakończeniu całego opakowania ? Pozdrawiam serdecznie, K.

W przypadku przerwania wcześniej miesiączka wystąpi po 2-3 dni po odstawieniu leku.
Innych negatywnych skutków nie powinno być.