Tabletki antykoncepcyjne przyjęte za wcześnie

Czy jeśli zażyłam tabletkę antykoncepcyjną dzień przed miesiączką, to ona działa? Wiedziałam, że następnego dnia dostanę miesiączkę, ponieważ mam je regularnie i już miałam zapowiedzi miesiączki, czyli ból brzucha i głowy. Nie wiem, czy jest sens przyjmować je dalej, jeśli nie działają.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne powinny być przyjmowane od pierwszego dnia cyklu. Skąd Pani wie, że nie zaszła Pani w ciążę wcześniej? Przyjmowanie tabletek może zaszkodzić dziecku. Powinna Pani odstawić preparat i poczekać do następnego cyklu, aż miesiączka wystąpi.