Skape i krótkie miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Czy to coś niepokojącego?

Witam! Stosowałam 3 lata tabletki antykoncepcyjne Y***, odstawiłam w kwietniu tego roku. Dwie pierwsze miesiączki (w tym jedną jeszcze z odstawienia) były ok. 5 dni, w miarę obfite. Miesiączka wystąpiła po 26 dniach. Potem kolejna miesiączka (trzecia) przyszła po 37 dniach, kolejna po 33 i 31, teraz czekam na kolejną. Dodam też, że te moje miesiączki są dosyć skąpe i krótkie, 2-3 dni, a zawsze miałam dosyć obite w czasie stosowania tabletek - około 5 dni. Robiłam z 10 testów przez ten czas, bo się denerwowałam, że to może ciąża :/ Wiem, że to niemożliwe, bo się zabezpieczałam zawsze prezerwatywą, ale ja ogólnie jestem panikarą :/ W piątek wybieram się do ginekologa, jesli nie dostanę miesiączki, bo czekam na nią i już się niecierpliwię, bo dziś 31. dzień cyklu. Czy te zawirowania z cyklem i miesiączką mogą być przyczyną odstawienia hormonów?

Redakcja abcZdrowie

Krwawienia z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych różnią się zazwyczaj od "normalnych "miesiączek. Nie napisała Pani, czy miesiączki przed włączeniem antykoncepcji hormonalnej były regularne.

Proponuję wizytę u ginekologa, jeśli miesiączka nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.