Czy to możliwe, że to skutki odstawienia tabletek?

Witam. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat. Wszystko zawsze regularnie, nigdy nie pominięta tabletka. Krwawienie z odstawienia występowało zazwyczaj w 4 dniu, bywało nawet tak ze o jednakowej porze. W tym miesiącu zakończyłam opakowanie, wybrałam wszystkie tabletki z blistra, krwawienie wystąpiło również 4 dnia i nie zaczynałam już kolejnego. Mam chorobliwy obaw zawsze wiec w dniu krwawienia (24.01) gdy jeszcze go nie było wykonałam test - negatywny bezsprzecznie. Powtórzyłam go również dwa dni później czyli 26.01 i dziś (31.01)dla pewności kolejny - wszystkie negatywne. Nie byłoby nic niepewnego w moim przypadku gdyż po zaprzestaniu brania tabletek mój organizm „oszalał”. Czuje gdzieś kłujący ból w brzuchu i do tego mam widoczne dość żyły na lewej piersi. Czy to możliwe że to skutki odstawienia tabletek ? Czy możliwość ze taki pech i testy są niewiarygodne ? Dodam że życie seksualne w moim przypadku ostatnimi czasy nie było zbyt szalone i conajmniej 2 tygodnie przed końcem opakowania do niczego nie doszło..

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę się nie martwić. Skoro wszystkie testy ciążowe, które Pani wykonała dały negatywny wynik, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Mało prawdopodobne, aby wszystkie testy się myliły. Dla pewności może Pani sprawdzić beta-HCG we krwi.

Ponadto po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą pojawić się różne dolegliwości związane z zaprzestaniem przyjmowania hormonów. To normalne, zwłaszcza, jeśli tabletki przyjmowane były przez dłuższy okres czasu.

Najczęściej spotykane skutki uboczne, jakie pojawiają się po odstawieniu tabletek to: zwiększenie masy ciała, zaburzenia miesiączkowania czy też pogorszenie kondycji włosów (wypadanie, nadmierne przetłuszczanie). Niektóre kobiety narzekają na trądzik, wahania nastrojów czy też bóle podbrzusza związane z powracającym naturalnym cyklem miesiączkowym.

Dolegliwości te powinny ustąpić do pojawienia się pierwszego naturalnego krwawienia miesiączkowego. Jeśli tak się nie stanie, proszę udać się do ginekologa, aby skontrolować, czy wszystko jest w porządku

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-brzucha-jest-normalny-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.