W jaki sposób wrócić do tabletek antykoncepcyjnych ?

W jaki sposób wrócić do tabletek antykoncepcyjnych ? Dopiero zaczęłam przygodę z antykoncepcja hormonalna o nazwie vixpo, tabletki zaczęłam przyjmować 3 tygodnie temu, w trzecim tygodniu pominęłam kilka tabletek- dokładnie 7, aby antykoncepcja ponownie zadziałała czy zacząć tabletki od nowego blistra? Jeszcze jedna być może ważna informacja - Mam teraz 4 dzień okresu, dostałam go tydzień po odstawieniu tabletek, i tydzień przed spodziewana miesiączka

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

doustna antykoncepcja hormonalna to metoda, która wymaga regularności – tabletki muszą być przyjmowane systematycznie, aby ten rodzaj antykoncepcji zadziałał. Jeśli więc ma Pani problem z regularnym przyjmowaniem tabletek, to może warto rozważyć inną metodą zabezpieczania przed ciążą.

Przerwanie przyjmowania tabletek po miesiącu może skutkować rozregulowaniem cyklu miesiączkowego. W tej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę, a następnie poczekać aż powróci menstruacja i w pierwszym dniu krwawienia zażyć pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Szczegółowe postępowania opisane jest w ulotce dołączonej do opakowania każdych tabletek.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-rozpoczac-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-z-nowego-opakowania, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wrocic-do-antykoncepcji-po-jednym-miesiacu-przerwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozpoczecie-nowego-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.