W jaki sposób powinnam przyjmować te tabletki antykoncepcyjne?

Witam, Ze względu na wyjazd oraz zapomnienie wykupienia tabletek antykoncepcyjnych, po powrocie musiałam wziąć stare tabletki, które miałam wypisane na początku zaczęcia antykoncepcji hormonalnej, przyjęłam 2 tabletki, natomiast chciałabym powrócić do swoich tabletek, które przyjmowałam dotychczas.Czy po zaczęciu nowego opakowania tabletek, które brałam dotychczas muszę wziąć trzecią tabletkę skoro brałam 2 ze starego opakowania czy pierwszą zaczynając od początku. Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie napisała Pani, jakie dokładnie tabletki antykoncepcyjne przyjmuje oraz jakie przyjmowała na początku. To ma ogromne znaczenie, ponieważ pigułki różnią się składem oraz sposobem stosowania.

Generalnie nie zaleca się łączenia różnych tabletek antykoncepcyjnych w jednym cyklu. Nie wiadomo bowiem, czy takie postępowanie zapewni Pani należytą ochronę. W związku z tym najlepiej skonsultować się w tej sprawie bezpośrednio z ginekologiem bądź uznać ten cykl jako niezabezpieczony.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-rozne-tabletki-antykoncepcyjne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-mieszac-tabletki-roznych-marek-kiedy-zabraklo-dwoch-ostatnich,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-kiedy-przyjac-tabletke-z-nowego-opakowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.