Spożywanie alkoholu przy cukrzycy i nadciśnieniu

Witam mam pytanie odnośnie spożywania alkoholu przy stanie zdrowia mojej mamy która ma cukrzycę, nadciśnienie, ostatnio dostała slinianek i usg wykazało ze ma guzki na tarczycy oraz miażdżyce tętnic szyjnych jest osoba Otyla i przyznam szczeze ze w piątek sobotę i niedzielę upija się do takiego stopnia ze nie pamieta pozniej nic czy alkohol zagraza jej zyciu ?

Szanowna Pani,
Spożywanie alkoholu w takiej ilości już samo w sobie jest bardzo dużym zagrożeniem. Mając jeszcze na uwadze choroby Pani mamy, spożywanie alkoholu tym bardziej może zagrażać jej zdrowiu i życiu.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.