Spożywanie cytrusów a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! O godzinie 23 jak zawsze przyjęłam tabletkę antykoncepcyjną. Była to 3 tabletka z blistra. Od od 21 do mniej więcej 1-2 w nocy podjadałam sobie przy oglądaniu filmu kanapki, chipsy itp. W tym czasie (od 21-1 w nocy) jadłam między tymi kanapkami, kawałki grejfrutów. Był to niecały, średniej wielkości grejfrut (zostały 4 kawałeczki). Tej nocy odbyłam również stosunek dodatkowo zabezpieczony prezerwatywą. Czy w takiej sytuacji grejfrut mógł mieć wpływ na działanie tabletek? Dziękuję

Piotr Pilarski

Taki niewielkie ilości nie mają wpływu na antykoncepcję. Nie powinno się natomiast popijać tabletek sokiem grejpfrutowym.

Pozdrawiam.