Sprawność nogi po złamaniu kości strzałkowej

witam,złamałem 13 listopada kość strzałkową u lewej nogi jestem pół-zawodowym sportowcem i mam pytanie czy po dobrym zrośnieciu dojde do wpełni sprawności tej nogi ?

Szanowny Panie, prawie zawsze złamania kości strzałkowej (szczególnie w zakresie jej trzonu) nie pozostawiają "żadnych śladów" po zakończeniu leczenia. Funkcjonalnie kość strzałkowa jest niezbędna w zakresie nasady dalszej oraz w mniejszym stopniu - nasady bliższej. I dlatego złamania tych okolic kości strzałkowej częściej wiążą się z możliwością powikłań leczenia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do treningów.