Spuchnięte nogi i pękające naczynka na łydkach a silny ból żołądka po zastosowaniu leku Cyclofort i Galvenox

Witam Z moimi spuchniętymi nogami a na łydkach piekącymi czerwonymi plamami byłam od razu u lekarza .Mój prowadzący chirurg onkolog nie miał już miejsc więc poszłam do ogólnego przepisał mi CYCLO3FORT i GALVENOX no i dzisiaj odchorowałam bardzo ostrym bólem żołądka takie krótkie bardzo bolesne skurcze .To na pewno przyczyną jest chemioterapia mam 49 lat a na serce nigdy nie chorowałam.Proszę o pomoc bo mój lekarz przyjmuje dopiero we wtorek.

Bóle żołądka jakie Pani opisuje z pewnością nie są związane z przyjmowanymi lekami jakie dostała Pani od lekarza ogólnego na zmiany w zakresie kończyn dolnych. Być może mają całkiem inne podłoże np. związane z pojawieniem się jakiegoś stanu zapalnego w śluzówce żołądka i/lub dwunastnicy. W takim wypadku zalecałbym zastosowanie leków rozkurczowych i hamujących wydzielanie kwasu solnego przez żołądek np. typu prazoli. Oczywiście radzę skonsultować się także ze swoim lekarzem prowadzącym celem bezpośredniego zbadania i określenia dalszego postępowania.

Lek. Tomasz Stawski

Szanowna Pani,
leczenie jest prawidlowe. Proszę dodatkowo wprowadzić lek osłonowy na błonę śluzową żołądka - np. bez rp. Ranigast max - rano na czczo i wieczorem po kolacji.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.