Spuchnięty duży palec u stopy

Dzień dobry, moja mama od ponad roku ma spuchniętego dużego palca u stopy. Miała wycinany paznokieć dwa razy- ale jednak okazało się że to nie to, dna moczanowa została również wykluczona. Mama bardzo cierpi bo bardzo ją to boli, palec jest bardzo duży, czerwony i spuchnięty- aż pulsuje. Bardzo proszę o informację co to może być bo nikt nie potrafi jej pomóc. Pozdrawiam, Justyna

Bez dokładnego badania reumatologicznego, badań laboratoryjnych, zdjęcia rtg nie da się zaocznie stwierdzić co to jest.
z wyrazami szacunku Czesław Drozd