Śródskórny szew po usunięciu drutów z kolana

11 dni temu usuwali mi druty z kolana i dali szwy,nie mówiąc jakie,zwykłe czy rozpuszcz.,przy wypisie ze szpitala nie było skierowania na ich usuniecie.Szew jest śródskórny, na jednym końcu rany jest supełek z jedną nitką do skóry, a na drugim końcu jest supełek z którego wychodzą 3 szwy do skóry.Szwy są granatowe. Mineło już 11 dni ,i nie wiem co z tymi szwami zrobić,sama je usunąć czy jak?Na zdjęcie szwów potrzebuje skierowania,a na umówienie do lekarza który to zszywał czeka się 3 tygodnie.

Witam. Z opisu wynika iż są to szwy niewchłanialne i wymagają usunięcia. Leczenie jest prowadzone i zapewne nie zakończone - nie potrzeba nowych skierowań do przychodni, która kontynuuje leczenie. Usunięcie szwów powinno nastąpić teraz - do 2 tygodni od zabiegu. Lekarz rodzinny spokojnie może usunąć szwy - jak to czynią na całym świecie.

Sprawa jest NIEZWYCZAJNA!!! Proszę koniecznie skontaktować się z operatorem i kategorycznie zażądać konsultacji lub choćby instrukcji cd. zdjęcia szwów! PACJENT NIGDY NIE ZDEJMUJE SZWÓW SAM!!!!! zż