Usunięcie guza śródpiersia a pielęgnacja rany

Witam 4 maja odbyłem zabieg usuwania guza śródpiersia tylnego do domu wróciłem 7 maja i mam pytanie czy moge już brać prysznic i jak mam pielęgnować miejsce gdzie mam założone szwy?

Szczegółowej instrukcji na ten temat winien udzielić Panu operator w chwili wypisu !!! Ja za mało wiem o zakresie operacji , jej przebiegu i efekcie oraz rodzaju założonych szwów , aby móc odpowiedzieć! Proszę skontaktować się z operatorem , a na razie myć się omijając ranę pooperacyjną! zż

Witam.
Prysznic jak najbardziej można już brać. Co do pielęgnacji rany, to powinien Pan otrzymać wskazówki przy wypisie. Ranę raz dziennie należy przemyć wodą z mydłem (bo już minął długi okres od zabiegu), następnie płynem antyseptycznym. Proszę się skontaktować z operatorem, bo być może szwy są już do usunięcia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.